Zkušenosti - tepelné čerpadlo vzduch-voda - Revel

Reference tepelné čerpadlo REVEL

Za pět zim, kdy naše tepelná čerpadla pracují na území České a Slovenské republiky v celkovém množství cca 600 ks se nevyskytly žádné zásadní problémy, pouze několik závad v elektronice, které byly promptně odstraněny.

Reference našich klientů

Tepelné čerpadlo Revel mám již 4 roky a jsem maximálně spokojený. Bezporuchový chod a obrovské úspory peněz za topení.
Martin Šlechta, Mnichovice

S tepelným čerpadlem od firmy Revel jsem nadmíru spokojený. Má za sebou již tři sezony a funguje stále perfektně.
Tomáš Grégr, Stará Huť

Tepelné čerpadlo bych doporučil každému! Uspořím díky němu minimálně 10 % nákladů. Líbí se mi také přístup firmy Revel. Dvakrát jsem reklamoval malou závadu (nešlo o nic zásadního) a vždy mi pracovníci Revelu vyšli maximálně vstříc.
Jan Andrle, Příbram

Tepelnému čerpadlu Revel nemám co vytknout. Mám ho od roku 2010 a dal bych mu jedničku s hvězdičkou.
Petr Vítek, Příbram

Čerpadlo slouží perfektně. Každému bych ho doporučil a určitě bych si ho pořídil znovu.
Václav Štrincl, Čtyřkoly

S čerpadlem od společnosti Revel jsem nadmíru spokojen. Doporučuji ho všem svým známým.
Libor Sakař, Mokrovraty

Dříve jsem měl přímotopy a v roce 2010 jsem přešel na tepelné čerpadlo. Spotřebu si sleduji a úspora je značná, ušetřím okolo 5000 Kč. Čerpadlo Revel bych doporučil každému, kdo chce levně a spolehlivně topit.
pan Mrázek, Sedlec-Prčice

Zaslat další reference

Naše zkušenosti z tuhé zimy

Tepelné čerpadlo v zimě Při zvláště tuhé zimě v roce 2012 se názorně ukázaly vztahy mezi ztrátou objektu a instalovaným výkonem tepelného čerpadla do podlahového systému vytápění.

Při výpočtové ztrátě objektu 6 kW pokrýval bivalentní (záložní) zdroj 5 % celkové spotřeby (tedy asi 650 kWh). Při výpočtové ztrátě 8 kW to bylo 10 % spotřeby (tedy asi 1650 kWh) a při výpočtové ztrátě 10 kW to bylo 15 % spotřeby hrazené elektrokotlem (tedy asi 3150 kWh). Při ztrátě pod 6 kW elektrokotel vůbec nepřipnul. Z toho vyplývá, že pokud objekt vykazuje ztráty 12 a více kW, je vhodné osadit dvě tepelná čerpadla. Pokud jsou místo podlahového topení použity radiátory, doporučujeme dvě tepelná čerpadla již od 10 kW ).

Tepelná ztráta objektu Pokrytí spotřeby tepelným čerpadlem Pokrytí spotřeby elektrokotlem
< 6 kW 100 % 0 %
6 kW 95 % 5 % (650kWh)
8 kW 90 % 10 % 1 650 kWh)
10 kW 85 % 15 % 3 150 kWh)

Výsledky jsou velmi optimistické, což je dáno i dalšími teplotními zisky v objektu od instalovaných zařízení či z důvodu oslunění. Pozitivní je i fakt, že zařízení neměla problémy se spolehlivostí ani s odmrazováním, a to i za velmi ztížených podmínek sněhových návějí apod.

Kotlíková dotace Nová zelená úsporám
TOPlist