Výhody tepelných čerpadel

Pro instalaci tepelného čerpadla je mnoho dobrých důvodů.

Teplená čerpadla patří mezi nejvýhodnější zdroje vytápění. Důvodem jsou především velice nízké provozní náklady a jistota dodávek tepla díky čerpání energie z okolního prostředí. Další výhodou je ekologičnost - zejména ve srovnání s konvenčními zdroji tepla, jako jsou uhlí, plyn nebo olej. Tepelná čepadla lze  použít nejen pro vytápění, ale i chlazení a ohřev teplé vody.  
Kromě toho jsou tepelná čepadla nenáročná na údržbu. Vzhledem k tomu, že tepelná čerpadla nejsou závislá na ropě a zemním plynu, nemusejí se již jejich vlastníci obávat o budoucí ceny těchto paliv. Tepelná čerpadla patří mezi zdroje energie budoucnosti a nabízejí dlouhodobou bezpečnost dodávek.

Více než jen topení

Tepelná čerpadla se obvykle používají pro vytápění a ohřev teplé vody. Tepelné čerpadlo lze ale využít i pro podlahové chlazení. Toto řešení oceníte především v horkých letních dnech. Pro funkci chlazení není nutné žádné další vybavení, tepelné čerpadlo ale musí tuto funkci podporovat (např. čerpadlo typu LWRc-8kW). Většina tepelných čerpadel má instalován elektrokotel jako záložní zdroj energie (např. čerpadlo typu LWRb-8kW nebo LWRc-8kW).
 

Kotlíková dotace Nová zelená úsporám
TOPlist