Zkušenosti - tepelné čerpadlo vzduch-voda

Za pět zim, kdy naše tepelná čerpadla pracují na území České a Slovenské republiky v celkovém množství cca 600 ks se nevyskytly žádné zásadní problémy, pouze několik závad v elektronice, které byly promptně odstraněny.

Reference našich klientů

Systém topení/chlazení od firmy REVEL byla při plánování stavby rodinného domu moje jasná volba jak z důvodů zdravotních tak z důvodů praktických. Čtyřletá zkušenost ukázala, že se tato volba osvědčila. V zimě bez problémů vytopí velký dům a ve vedrech zajistí příjemné ochlazení. Na rozdíl od klimatizace není ve vnitřních prostorách žádný nepříjemný zvuk, nevdechují se alergeny z filtrů, není nutné mít zavřená okna a dveře ven a tepelná pohoda je přitom trvalá. Tento systém mohu rozhodně doporučit.

 

MUDr. Jana Vybulková Zavadilová, Bioplastica s.r.o.

Musím pochválit kluky, co byli u mě opravit netěsný spoj, vyměnili jednu fitinku a šli najisto. A pořešili to všechno velmi šikovně a v pohodě. I jejich přístup se mi velmi zamlouval, je dobře, že máte takové lidi !!!

 

Pavel Pokorný

Mám tepelné čerpadlo Revel na našem domku (byl stavěn nový) od roku 2009. Čerpadlo funguje aboslutně bez problémů. Mám k tomu připojen el. kotel, ale ten jsem za těch 6 let připnul jen 1 x na 3 dny ... jinak stále jedeme jen na čerpadlo, cca od října do května ... V létě používám čerpadlo jen na 1 h denně na předehřátí teplé vody v bojleru. Čerpadlo máme na zapojeno na podlahové topení v přízemí a žebříčky v koupelné a částečně v patře na deskové radiátory. Reference na firmu REVEL ... mohu jen doporučit!

 

Mgr. Jan Vondrášek, Příbram

Tepelné čerpadlo Revel mám již 4 roky a jsem maximálně spokojený. Bezporuchový chod a obrovské úspory peněz za topení.

Martin Šlechta, Mnichovice

S tepelným čerpadlem od firmy Revel jsem nadmíru spokojený. Má za sebou již tři sezony a funguje stále perfektně.

Tomáš Grégr, Stará Huť

Tepelné čerpadlo bych doporučil každému! Uspořím díky němu minimálně 10 % nákladů. Líbí se mi také přístup firmy Revel. Dvakrát jsem reklamoval malou závadu (nešlo o nic zásadního) a vždy mi pracovníci Revelu vyšli maximálně vstříc.

Jan Andrle, Příbram

Tepelnému čerpadlu Revel nemám co vytknout. Mám ho od roku 2010 a dal bych mu jedničku s hvězdičkou.

Petr Vítek, Příbram

Čerpadlo slouží perfektně. Každému bych ho doporučil a určitě bych si ho pořídil znovu.

Václav Štrincl, Čtyřkoly

S čerpadlem od společnosti Revel jsem nadmíru spokojen. Doporučuji ho všem svým známým.

Libor Sakař, Mokrovraty

Dříve jsem měl přímotopy a v roce 2010 jsem přešel na tepelné čerpadlo. Spotřebu si sleduji a úspora je značná, ušetřím okolo 5000 Kč. Čerpadlo Revel bych doporučil každému, kdo chce levně a spolehlivně topit.

pan Mrázek, Sedlec-Prčice

Zaslat další reference

Naše zkušenosti z tuhé zimy

Tepelné čerpadlo v zimě Při zvláště tuhé zimě v roce 2012 se názorně ukázaly vztahy mezi ztrátou objektu a instalovaným výkonem tepelného čerpadla do podlahového systému vytápění.

Při výpočtové ztrátě objektu 6 kW pokrýval bivalentní (záložní) zdroj 5 % celkové spotřeby (tedy asi 650 kWh). Při výpočtové ztrátě 8 kW to bylo 10 % spotřeby (tedy asi 1650 kWh) a při výpočtové ztrátě 10 kW to bylo 15 % spotřeby hrazené elektrokotlem (tedy asi 3150 kWh). Při ztrátě pod 6 kW elektrokotel vůbec nepřipnul. Z toho vyplývá, že pokud objekt vykazuje ztráty 12 a více kW, je vhodné osadit dvě tepelná čerpadla. Pokud jsou místo podlahového topení použity radiátory, doporučujeme dvě tepelná čerpadla již od 10 kW ).

Tepelná ztráta objektu Pokrytí spotřeby tepelným čerpadlem Pokrytí spotřeby elektrokotlem
< 6 kW 100 % 0 %
6 kW 95 % 5 % (650kWh)
8 kW 90 % 10 % 1 650 kWh)
10 kW 85 % 15 % 3 150 kWh)

Výsledky jsou velmi optimistické, což je dáno i dalšími teplotními zisky v objektu od instalovaných zařízení či z důvodu oslunění. Pozitivní je i fakt, že zařízení neměla problémy se spolehlivostí ani s odmrazováním, a to i za velmi ztížených podmínek sněhových návějí apod.

Kotlíková dotace Nová zelená úsporám
TOPlist