Tepelná čerpadla a topné systémy
pro domácnosti a firmy

Radiátory, konvektory, fan-coily - Revel

Firma REVEL nabízí radiátory, konvektory a fan-coily, která splňují požadavek minimálně padesátileté životnosti a pětadvacetileté garance na hlavní část tělesa, kterou je měděný výměník s hliníkovými lamelami.

Komaxitované kryty, které jsou nově zhotovené z pozinkovaného plechu, jsou standardně dodávány v barvě bílé, ale mohou být dodány za příplatek i v odstínech RAL. Poškozenou část krytu lze vyměnit kdykoli, a i při vlastní stavbě se kryty osazují po dokončení veškerých stavebních prací.

Radiátory stěnovévolně stojící radiátory jsou vybaveny podélnou mřížkou a kompletace krytů je výrazně zjednodušena bajonetovými spojkami. Stěnová tělesa jsou lehká a lze je osazovat bez speciálních prvků přímo na sádrokartonové konstrukce pouze na hmoždinky, a to obousměrně. Konstrukce pak umožňuje připojení těles ze spodu, ze strany nebo ze stěny. Konvektorová tělesa o velmi malém objemu vody dokonale kopírují zásahy regulačních elementů a jejich výkon lze zvyšovat přídavnými ventilátory, což je vhodné pro zrychlení zátopu, pro nízkoteplotní systémy nebo při nedostatku místa pro radiátor.

Vodotěsná podlahová tělesa na bezpečném napětí 12V DC s odvodem vody lze použít kromě otopných soustav i v chladicích klimatizačních systémech. Hloubkou osazení 95mm korespondují tato tělesa s konstrukční výškou podlahového vytápění. Pochůzné mřížky pro podlahová tělesa lze volit lakované bukové nebo hliníkové bez vlivu na cenu. Ventilátorová podlahová tělesa se umisťují v obytných místnostech ventilátory blíže k oknu. V bazénech a prostorech, kde chceme omezit kondenzaci páry na skle, dáváme ventilátory naopak blíže do místnosti a okna jsou pak přes výměník ofukována. Pokud je třeba na stavbě topenářsky připojit těleso z druhé strany, je možné výměník z vany vyjmout a otočit, neboť nerezové vany jsou k tomu předpřipravené. Nerovnosti podkladu vyrovnávají stavěcí šrouby. Konvektory jsou určeny pro systémy vodní, dále naplněné nemrznoucími směsmi a pro soustavy parní nízkotlaké.

Podlahová nebo libovolná tělesa „R“ a „RV“ s ventilátory musí být doplněna regulací s transformátorem. REVEL přichází s novinkou modulové regulace, s označením „VPAT-R2“, která je určena až pro délkových 8m těles s axiálními ventilátory (40 ventilátorů) a pro délkové 4m těles v tangenciálním provedení (10 ventilátorů). Na jeden termostat „TER-2“ lze připojit až 32 modulových regulací VPAT-R2, nikoli však více termostatů k jedné modulové regulaci. Zmíněný regulační modul je součástí některého z fan-coilů sestavy, ale při využití v bazénech nebo pro řízení těles „R“ a „RV“ se umisťuje, podobně jako transformátor, do plastové stěnové krabice či přímo do elektrického rozvaděče. Regulace pracuje jako automatická s plynulým řízením otáček ventilátorů v závislosti na teplotě místnosti, a to v topném či chladícím režimu. Rovněž je zde osazeno teplotní čidlo blokující chod ventilátorů při nízké teplotě otopné vody. Nastavení minimálních, maximálních a konstantních otáček a přepnutí z režimu topení do chlazení se provádí multifunkcí na termostatu. V nabídce firmy zůstává přepínatelná malá regulace pro 14 axiálních ventilátorů nebo pro 3 tangenciální ventilátory VPAT-Z.


Mohlo by vás zajímat:

Konvektory a podlahové fan-coily - Fotogalerie

Koeficienty přepočtů - Radiátory