Tepelná čerpadla a topné systémy
pro domácnosti i firmy

100%
česká firma

Instalace a zkušenosti s aktivně rekuperační eko jednotkou s bojlerem


Výhody

Fotogalerie

Funkce

Technické parametry

Instalace a zkušenosti

e-shop

AREKO je výkonově určeno do nízkoenergetických či pasivních domů do 6 kW výpočtové ztráty a nebo bytů v bytových domech s podobnou ztrátou. Vzhledem k tomu, že zařízení je výhodné provozovat s co nejteplejším a nejvlhčím vzduchem, nalezne uplatnění i ve SPA zónách či školních kuchyních s osazenými aktivními filtry. Velmi efektivní je zapojení jako náhrada krbové teplovodní vložky, kdy je vzduch z exteriéru veden pod rošt a teplý vzduch z místnosti je odebírán při stropu nad krbem, kde je jeho teplota relativně vysoká.


Zařízení je koncipováno jako dělené s možností osazení jednotlivých částí i vedle sebe v případě nedostatečné výšky prostoru. Jinak se jednotlivé části staví na sebe a zajišťují proti pádu sešroubováním silentbloků.


REGULACE a příprava elektro

Z hlediska regulací – vše je vestavěno do zařízení, z hlediska přípravy elektro se jedná pouze o připojení kabelu ze zdi s jištěním 3F-16A (B) v el. rozvaděči (bez připojení na proudový chránič).Další informace (např. rozměrové nároky) naleznete v návodu zařízení:

ROZVODY VZDUCHU

Rozvody vzduchu k tomuto systému mohou být řešeny jakkoli z dostupné nabídky na trhu, je nezbytné ale počítat s tím, že vzduch z AREKO není dohříván - je chladnější než okolí.

AREKO dělá vždycky chladný vzduch (neohřívá ho, netopí jím), jedná se vždy o ochlazení.

Při rozvodech vzduchu v podhledech vsaďte tlumič hluku.

NÁMI DOPORUČENÉ ŘEŠENÍ DISTRIBUCE VZDUCHU

Snadné a levné řešení distribuce vzduchu vidíme u tzv. zdvojené podlahy (viz obr. vpravo), kdy se rozváděný vzduch ohřívá díky podlahovému vytápění (zdvojená podlaha nahrazuje ohřívač vzduchu).

Je nutné ale zdůraznit, že tento systém funguje pouze za použití systémových desek REVEL z pěnového nízkolamdového polystyrenu. Tyto desky obsahují uhlík a mají až o 15% větší tepelný odpor. Při použití pro zdvojené podlahy v mezipatrech výrazně snižují kročejový hluk. Díky speciálním elektrostatickým vlastnostem těchto desek odpadá problematika čištění rozvodů vzduchu.

V létě, kdy je podlahové topení vyplé a vzduch se tedy nemůže pasivně ohřát, funguje toto řešení jako klimatizace.


Rekuperační EKO jednotkaŘez podlahou