Tepelná čerpadla a topné systémy
pro domácnosti i firmy

Klimatizace nebo podlahové chlazení?

Možná vás napadá, proč si pořizovat podlahové chlazení, když je k dispozici klimatizace? Při bližším prostudování jednotlivých parametrů ale zjistíte, že podlahové chlazení nabízí oproti běžné klimatizaci celou řadu výhod. Zároveň je toto řešení výhodné i z hlediska vynaložených investičních nákladů, které jsou společné pro vytápění prostor v zimě i jejich ochlazování v letní sezoně.

Proč používat podlahové chlazení REVEL místo klimatizace?

Teplovodní podlahové vytápění/chlazení má široké možnosti využití, oproti například pasivnímu chlazení ze zemních jímačů, které je sice provozně nejúspornější variantou, ale nedá se využít všude. Klimatizace prostoru chlazenými podlahami (za předpokladu povrchové teploty krytiny 20 °C) sice nedokáže snížit teplotu vzduchu v interiéru o více než 4 °C, ale díky posunu výsledné teploty jsou pocity uživatelů více než komfortní.

Podlahové chlazení nabízí oproti běžné klimatizaci mnoho výhod. Kromě toho, že je energeticky úsporné, je také zcela tiché, takže vás neruší chodem ventilátorů a neobtěžuje proudícím studeným vzduchem jako běžná klimatizace. Teplota v interiéru se udržuje na stabilní úrovni a nedochází k jejím výkyvům.