Tepelná čerpadla a topné systémy
pro domácnosti i firmy

Systém REVEL-PEX

REVEL-PEX je velmi jednoduchý a cenově výhodný systém pro rozvody sanitní a topenářské  vody založený na použití vysoce jakostních a dobře vyzkoušených materiálů. Vlastní výroba trubek PE-X využívá know-how  firmy SILON a.s. jako předního světového výrobce silanem roubovaných materiálů.

Materiál s výjimečnými vlastnostmi

Síťovaný polyetylen PE-X jako materiál pro rozvody vody s teplotou do 95 °C je ve světě užíván více než 45 let a stal se nejprověřenějším a nejužívanějším plastem v domovních instalacích vůbec. Náš síťovaný polyetylen má speciální stabilizaci, a tím i zvýšenou odolnost vůči různým jevům, jako jsou např. účinky měděných iontů, ultrafialového záření, působení chlóru v prostředí horké vody aj. Síťovaný polyetylen je vysoce odolný proti šíření náhodných trhlin, má tvarovou paměť, jež je v našem systému využívána pro spojování. Jeho nejdůležitější vlastností je dlouhodobá  termooxidační stabilita v prostředí vody 95 °C teplé  (viz Grafy a tabulky - graf E).

Nejmodernější technologie, přísná kontrola

Firma REVEL disponuje moderní počítačově řízenou výrobní technologií a i ve spojovacích dílech sleduje nejnovější trendy využívající konstrukční materiál PPSU. Systém REVEL-PEX absolvoval náročné cyklické teplotní a tlakové testy a kvalita výroby je průběžně sledována několika nezávislými zkušebním ústavy. Potrubí je certifikováno dle norem ISO, ASTM a CSA. Firma REVEL je pravděpodobně jediným výrobcem na světě, který provádí nad rámec normou předepsaných testů výstupní kontrolu celé produkce tlakovým testem 0,4 MPa vodou 95 °C teplou po dobu 1 hod.

Práce se systémem není náročná na kvalifikaci pracovníků, doporučujeme však zhlédnutí zaškolovacího filmu, který firma poskytuje zdarma na CD, a přečtení dále uvedeného „Technického pokynu“. Ten je na našem webu průběžně aktualizován o další zkušenosti vycházející z projekční i montážní praxe. Nedodržení podmínek v něm stanovených může zkrátit životnost systému a být i důvodem k odmítnutí garance.

Mohlo by vás zajímat:

Rozvod vody - měd nebo plast?

Certifikáty kvality

Certifikáty tepelného čerpadla REVEL a instalačního systému REVEL-PEX.