Tepelná čerpadla a topné systémy
pro domácnosti a firmy

Příprava teplé vody za užití tepelného čerpadla - Revel

Dvojboiler | 2 x 160 l DZD-REVEL

Dvojboiler | 2 x 160 l DZD-REVEL

Cena: 22 950,00 Kč

Příprava teplé vody je po vytápění největší položkou ve spotřebě tepla domu.

Příprava teplé vody za použití tepelného čerpadla je v létě velmi efektivní. Provoz vychází asi na 3 Kč/den. Instalace solárních panelů se proto nevyplatí.


Ohřev teplé vody musí být dvoustupňový, tedy předehřev v boileru s teplovodní vložkou a dohřev čistě elektrický v druhém zásobníku. Revel nabízí jako novinku dvojboiler DZD-REVEL  (s kapacitou 2x160 litrů) s úsporou prostoru i tepelných ztrát, který stojí na podlaze a nepotřebuje tedy závěsnou konstrukci (možnost vložení i do šatní skříně).


V chladném období roku je pak předehřev při tomto zapojení využíván k účelu zvýšení celkové kapacity zásobníku sanitní teplé vody, dále za účelem zvýšení akumulace otopného systému, protože trubkový výměník funguje obousměrně, a případně také zvětšení finančních úspor. Je nutné si uvědomit, že skutečná teplota vody při spotřebě koupáním nebo sprchováním se pohybuje v relaci do 38°C a předehřev často tuto hranici překračuje. Předehřev sanitní teplé vody má význam i s vypnutým tepelným čerpadlem za předpokladu chodu oběhového čerpadla otopné soustavy.


Třída sezonní energetické účinnosti: D

Pokud máte zájem o bližší informace, kontaktujte nás.

 

Kontakt


Výměna boileru za dvojboiler DZD-REVEL

Dvojboiler půdorysně nepřesahuje běžný boiler a jeho připojení na rozvody se realizuje flexohadicemi. Z toho plyne, že i náhrada vysloužilého boileru za nový dvojboiler není technicky náročná.


Schema zapojení

Pro zvětšení schématu klikněte na obrázek.