Tepelná čerpadla a topné systémy
pro domácnosti a firmy

Novostavba

VOLBA TOPNÉHO SYSTÉMU

Podlahové topení nebo radiátory?

Z principu tepelného čerpadla vzduch-voda vyplývá, že bychom měli dodávat energii prostřednictvím nízkoteplotního systému, nejlépe podlahového (mokrého, suchého nebo polosuchého) se střední teplotou média cca 33 °C. Při užití radiátorů je nutné počítat se sníženou účinností cca o 20 % oproti podlahovému topení. Pokud dáte přece jenom přednost radiátorovému systému, využijte konvektory s nuceným pohybem vzduchu - tedy s ventilátory (ať už v provedení stěnovém, volně stojícím nebo podlahovém).


REŽIM CHLAZENÍ s tepelným čerpadlem Revel

Udržení celoroční komfortní teploty v interiéru pomocí teplovodního podlahového systému je světový trend (z hlediska zdraví zcela bezpečný).

Toto řešení umožňuje dosáhnout příjemné výsledné teploty v zimních i letních měsících. V našich zeměpisných šířkách sice není tropických dnů příliš mnoho, ale s globálními změnami klimatu stále přibývají. Zvláště odlehčené podkrovní prostory osluněné střešními okny jsou k neúnosně vysoké vnitřní teplotě náchylné (pokud nelze užít podlahový systém, lze k chlazení využít fan-coily). Rovněž hrozba přehřátí zateplených objektů vnitřními zdroji je více než aktuální, teplo vyzařují např. elektrická zařízení jako výpočetní technika, pračky, sušičky, myčky nádobí, varné desky a konvice, televizory, boilery, sauny a v neposlední řadě i krby. Málokdo si též uvědomuje, že přítomnost 5 osob vnáší do prostoru teplotní zátěž téměř 1kW.

Příprava teplé vody je po vytápění největší položkou ve spotřebě tepla domu. Přečtěte si o tom, jak se dá ušetřit za užití tepelného čerpadla Revel.
Novostavba

Rekonstrukce

Výhody

Návratnost investice

Technické parametry

Instalace a zkušenosti

Mohlo by vás zajímat:

Novostavba: vyjde levněji plyn nebo tepelné čerpadlo?

Topení tepelným čerpadlem vyjde výrazně levněji než plynem a dokonce levněji než kotlem na pelety.

Princip tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla získávají asi 70 % energie z okolního prostoru a pouze cca 30 % energie spotřebují na přesun a přeměnu nízkopotenciálního tepla.

Porovnání tepelných čerpadel vzduch-voda a země-voda (voda-voda)

Praxe ukazuje, že zařízení se stejnými nominálními výkony v dlouhodobém horizontu vykazují podobné provozní náklady.

Invertor - funkční nástroj nebo marketingový trik?

Invertor neboli doplněk tepelného čerpadla pro plynulou regulaci výkonu se v poslední době stal hitem mnoha firem nabízejících tepelná čerpadla.

Certifikáty

Tepelná čerpadla REVEL prošla testy v laboratořích EHPA (European Heat Pump Association).

Tepelná čerpadla - Fotogalerie z instalací

Prohlédněte si fotogalerii z instalací a z provozu tepelných čerpadel vzduch-voda Revel. Fotografie jsou z let 2009-2017.

Tepelné čerpadlo Revel - LWR