Tepelná čerpadla a topné systémy
pro domácnosti i firmy

Ceny systému REVEL-PEx

Otopný systém vyhotovený z REVEL-PEX je dnes na nižší cenové úrovni než klasické ocelové rozvody. U radiátorového rozvodu je z hlediska výsledné ceny rozhodující cena fitinků, přičemž cena trubek je v podstatě zanedbatelná. Cena potrubí je naopak rozhodující u podlahového vytápění. Mezi významné položky patří i rychlost montáže a kvalifikační nároky. Ty pro REVEL-PEX vycházejí velmi příznivě, a to i ve srovnání s mědí.

Pro rozpočet je vhodné užít program XProCAD REVEL. Přesný výčet materiálu umožňuje určit finanční relace i z ceníku. V každém případě záleží na konkrétním řešení systému, neboť právě tento fakt dokáže významně ovlivnit výslednou cenu. V praxi se ukazuje, že instalace vyhotovené ze systému REVEL-PEX vycházejí cca o 30 % levněji než z mědi a o 20 % dráž než z polypropylenu.

K oceňování instalací ze systému REVEL-PEX lze užít i cenové koeficienty Pa, Pb, Ps, Ra, Rb, Rc, Rd, Re, Rf a Va. Žádný z uvedených koeficientů nezahrnuje topný zdroj se strojním vybavením a dopravní náklady. Naopak všechny zahrnují mzdové náklady a zisk montážní firmy. Koeficient podlahového topení nezahrnuje rozdělovače a skřínky. Koeficienty obsahující otopná tělesa uvažují s výkonově běžnými do 2 kW, koeficient rozvodů vody nezahrnuje baterie, rozvody obsahují ochranné hadice z polyetylenu.

Pa = 590 Kč/m² (podlahový systém do 500 m²)

Pb =  490 Kč/m² (podlahový systém nad 500 m²)

Ps = 990 Kč/m² (podlahový suchý systém)

Ra = 6500 Kč/těleso (včetně měděných nebo hliníkových těles)

Rb = 5500 Kč/těleso (včetně ocelových nebo litinových těles)

Rc = 1400 Kč/těleso (finálně průměrné rozvody bez radiátoru)

Rd = 100 Kč/m (finálně rozvody včetně přípojek dimenze 16)

Re = 115 Kč/m (finálně rozvody včetně přípojek dimenze 20)

Rf = 130 Kč/m (finálně rozvody včetně přípojek dimenze 23)

Va = 990 Kč/vývod (rozvody vody – baterie má dva vývody)