Tepelná čerpadla a topné systémy
pro domácnosti a firmy

Spuštěna výzva Nová zelená úsporám

Nenechte si ujít možnost pořídit si tepelné čerpadlo s dotací.

Výše podpory

  • výše podpory na TEPELNÁ ČERPADLA činí 50 % z ceny (max. 65.000,- Kč, dotaci lze navýšit na 85.000,- Kč při současném zateplení objektu z dotačního programu NZÚ)
  • výše podpory na ENERGETICKÉ ÚPRAVY DOMU až 50 % z celkových výdajů (např. výměna oken/dveří, částečné nebo kompletní zateplení, solární panely, fotovoltaika, rekuperace, apod.)
  • podrobnosti o podmínkách oblasti podpory C naleznete (zde)

Hlavní cíle

  • zlepšení stavu životního prostředí a to na základě snížení produkce emisí znečišťujících látek a skleníkových plynů (především emisí CO2);
  • úspora energie v konečné spotřebě;
  • stimulace ekonomiky ČR s dalšími sociálními přínosy, kterými jsou například zvýšení kvality bydlení občanů, zlepšení vzhledu měst a obcí, nastartování dlouhodobých progresivních trendů.

Na co se dotace vztahuje?

Na výměnu neekologického zdroje tepla (spalující například uhlí, koks, uhelné brikety) za ekologicky šetrné zdroje (například kotel na biomasu, tepelné čerpadlo nebo plynový kondenzační kotel) a na napojení na soustavu zásobování teplem, dále na výměnu elektrického vytápění za systém s tepelným čerpadlem, případně další.

Další info

Dotační program NZÚ běží od roku 2014 nepřetržitě (do roku 2021 nebo do vyčerpání prostředků) a patří k nejefektivnějším programům v ČR zaměřeným na úspory energie v budovách pro bydlení. Na dotaci dosáhnou i lidé, kteří plánují jen menší energetické úpravy domu, například výměnu oken, dveří či částečné zateplení, přičemž úspora může v závislosti na energetické úspoře dosáhnout až 50 % z celkových výdajů. Více na novazelenausporam.cz

Přečtěte si také


Chcete-li pomoci s vyřízením dotace, kontaktujte nás, a my vás propojíme s našimi specialisty.

DOTACE       SVT - kódy       KOTLÍKOVÁ DOTACE      ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM


Tepelné čerpadlo vzduch-voda LWRa-8kW

Tepelné čerpadlo vzduch-voda LWRa-8kW

Cena: 86 950,00 Kč

Tepelné čerpadlo vzduch-voda LWRb-8kW

Tepelné čerpadlo vzduch-voda LWRb-8kW

Cena: 69 950,00 Kč

Tepelné čerpadlo vzduch-voda LWRc-8kW

Tepelné čerpadlo vzduch-voda LWRc-8kW

Cena: 76 950,00 Kč