Tepelná čerpadla a topné systémy
pro domácnosti a firmy

Princip tepelného čerpadla

Tepelná čerpadla získávají přibližně 70% energie z okolního prostoru a pouze cca  30% energie spotřebují na přesun a přeměnu nízkopotenciálního tepla.

Zjednodušeně tedy platí: abychom z tepelného čerpadla získali 100% tepelné energie, zaplatíme pouze 30% energie elektrické

V okolním prostředí (vzduch, voda, země) je obsaženo poměrně velké množství energie. Toto teplo ale nelze vzhledem k nízké teplotní hladině využít přímo pro vytápění nebo ohřev vody, musíme ho převést na vyšší teplotu. K tomu nám poslouží tepelné čerpadlo, a to za užití chladiv – látek, jejichž nejdůležitější vlastností je velmi nízký bod varu (nižší než teplota okolního prostředí).


Z jednoho prostředí energii odebíráme a přesouváme ji do druhého s velmi výhodným poměrem 3:1 Jinými slovy, dodáme-li 1kWh elektrické energie pro přesun tepelným čerpadlem, získáme v podobě tepla 3 i více kWh (COP=3). Proč říkáme více? Protože tento poměr záleží na rozdílu teplot mezi vnějším a vnitřním prostorem. Je tedy výhodné dodávat energii do interiéru prostřednictvím celoplošného nízkoteplotního systému - nejčastěji podlahového, kde je střední teplota média klem 30°C nebo i nižší.


Jak pracuje tepelné čerpadlo

LAICKY: Tepelné čerpadlo pracuje na opačném principu než lednička - lednička odebírá teplo potravinám (chladí je) a její zadní část topí. Tepelné čerpadlo vzduch-voda odebírá teplo ze vzduchu (ale s mnohem větším výkonem než lednička) a vzniklé teplo za užití chladiv je možné použít na vytápění objektu i předehřev teplé užitkové vody.

ODBORNĚ: Chladivo se při styku s okolním prostředím odpařuje, čímž z něj odebírá energii. Následně je stlačeno kompresorem, a ve výměníku při styku s topnou vodou zkapalněno, přičemž je do systému vytápění odevzdána energie odpovídající změně skupenství chladiva (z plynného do kapalného stavu). Tím je dosažen žádaný efekt – přesun a zvýšení teploty externí energie směrem do objektu.Další informace o tepelných čerpadlech naleznete např. v článku na portálu www.tzb-info.cz


Aktuální nabídka tepelných čerpadel Revel

Tepelné čerpadlo vzduch-voda LWRb-8kW

Tepelné čerpadlo vzduch-voda LWRb-8kW

Cena: 72 950,00 Kč

A+
Tepelné čerpadlo vzduch-voda LWRc-8kW

Tepelné čerpadlo vzduch-voda LWRc-8kW

Cena: 76 950,00 Kč

A+Novostavba

Rekonstrukce

Výhody

Návratnost investice

Technické parametry

Instalace a zkušenosti

Mohlo by vás zajímat:

Novostavba: vyjde levněji plyn nebo tepelné čerpadlo?

Topení tepelným čerpadlem vyjde výrazně levněji než plynem a dokonce levněji než kotlem na pelety.

Princip tepelného čerpadla

je poměrně starý a relativně jednoduchý. Jak je obsaženo v názvu, dochází k přečerpávání energie z jednoho prostoru do druhého za užití látek s velmi nízkým bodem varu.

Porovnání tepelných čerpadel vzduch-voda a země-voda (voda-voda)

Praxe ukazuje, že zařízení se stejnými nominálními výkony v dlouhodobém horizontu vykazují podobné provozní náklady.

Invertor - funkční nástroj nebo marketingový trik?

Invertor neboli doplněk tepelného čerpadla pro plynulou regulaci výkonu se v poslední době stal hitem mnoha firem nabízejících tepelná čerpadla.

Certifikáty

Tepelná čerpadla REVEL prošla testy v laboratořích EHPA (European Heat Pump Association).

Tepelná čerpadla - Fotogalerie z instalací

Prohlédněte si fotogalerii z instalací a z provozu tepelných čerpadel vzduch-voda Revel. Fotografie jsou z let 2009-2019.

Tepelné čerpadlo Revel - LWR

Tento typ tepelného čerpadla v naší nabídce už není. NÁVOD ke stažení

Design a tepelná čerpadla

designový kryt a ochranná mříž, decentní a stylové řešení