Tepelná čerpadla a topné systémy
pro domácnosti i firmy

Invertor - funkční nástroj nebo marketingový trik?

Invertor neboli doplněk tepelného čerpadla pro plynulou regulaci výkonu se v poslední době stal hitem mnoha firem nabízejících tepelná čerpadla. Revel invertor nenabízí. Jedná se totiž o neseriózní obchodní trik, který má výhodný prodejní i servisní efekt pro firmy TČ s invertorem nabízející.

PŘÍKLAD pro tepelné čerpadlo o výkonu 8 kW

Užitím invertoru okamžitý topný výkon TČ snížíte např. z 8 kW na 4 kW, ale el. příkon TČ klesne ze 2 kW pouze na 1,5 kW. To odpovídá změně topného faktoru (COP) ze 4 na 2,66. Místo tedy abyste dodali do domu 60 kWh topného výkonu s 15 kWh el. příkonu za 7,5 hodin, dodáte stejných 60 kWh s el. příkonem 22,5 kWh za 15 hodin provozu tepelného čerpadla.

Jinými slovy: pod záminkou lepší regulace tepla (což v případě podlahového vytápění absolutně nepotřebujete) Vám někdo nabízí za příplatek provoz s výrazně horším COP. Navíc dochází ke zkrácení životnosti TČ na polovinu díky zvýšenému počtu motohodin, a ještě možná ještě více z důvodu špatného mazání kompresoru. Typická invertorová zařízení (např. klimatizace) mají kompresory mazané externím čerpadlem a výsledný nízký topný faktor nikoho nezajímá – na prvním místě je u klimatizací komfort.

Aktuální nabídka tepelných čerpadel Revel

Tepelné čerpadlo vzduch-voda LWRc-8kW

Tepelné čerpadlo vzduch-voda LWRc-8kW

Cena: 89 800 Kč

A++
Tepelné čerpadlo NORDLINE

Tepelné čerpadlo NORDLINE

Cena:  Kč

A++